DM Araçları

DM Araçları Nedir DM Araçları, Twitter’da direkt mesajlara otomatik cevap ayarlayabileceğiniz ve yeni gelen takipçilerinize otomatik olarak direkt mesaj gönderebileceğiniz bir masaüstü uygulamasıdır. Proje Askıya Alındı 🥲 Twitter, API’de değişiklikler yaptı. Kullanıcı Akışları‘nı ve Site Akışları‘nı yeni Hesap Aktiviteleri ile değiştirdi. Yeni Account Activity API ile daha önceki işlemleri gerçekleştirmek premium geliştirici hesabım olmadığı için bir … Dahası »

Twitter API Key ve Token Alma

Nedir Twitter API kullanabilmek için bir Twitter Uygulaması (Twitter App) oluşturmamız gerekir. Twitter Uygulamaları API’ye erişim için gerekli olan izinleri belirler ve sağlar. Bu uygulamalar sayesinde API kullanarak Twitter servislerine/eylemlerine erişebileceğimiz yazılımlar ya da betikler üretebiliriz. Ön Uyarı Temmuz 2018’den itibaren yeni uygulamalar oluşturmadan önce Twitter geliştirici hesabına başvurmanız ve başvurunuzun onaylanması gerekir. Onaylandıktan sonra developer.twitter.com … Dahası »

Porkatal: MyBB 1.8 Teması

MyBB’nin önceki sürümleri yayındayken kapattığım forumu ücretsiz bir alan adıyla en azından önceki içerikten yararlanılsın diye tekrar açmak istediğimde tema yeni sürümle uyuşmazlıklar çıkardı. MyBB tema arayışı içinden çıkamadım ve açıkçası 3. parti temalara güvenemedim de. En temizinin varsayılan temayı düzenlemek olduğuna karar verdim ve biraz uğraştan sonra varsayılan temanın fazlalıklarını temizleyip sadeleştirerek bu temayı ortaya çıkardım. Belki … Dahası »

Basit New Tab: Chrome Yeni Sekme Eklentisi

Basit New Tab, Chrome için kendi zevkime göre bir eklenti bulamayınca yazmaya başladığım, aslında uzun süredir üzerinde çalışmadığım ancak geliştirmeye devam etmeyi planladığım yeni sekme eklentisi. Yaptığı şey yer işaretlerinin içindeki btab dizininde bulunan sayfaları listelemek. Ekran görüntüsü Nasıl çalışır “Diğer Yer İşaretleri” klasörü içinde “btab” klasörünü arar “btab” klasörünü bulursa içindeki yer işaretlerini tarar … Dahası »

İçerik Saklama Sistemi

İçerik Saklama Sistemi, bir yerlerde sadece kendime ait olan bir sunucuda kolayca dosya saklamak için yazdığım bir script. Halihazırdaki benzerleri benim için fazla ayrıntılıydı ya da tam anlamıyla istediğim şeyi yapmıyordu. Bu yüzden kendim bir tane yazmaya karar vermiştim. Kısa zaman öncesine kadar kullanılabilir bir şekilde duruyordu ancak gerçekten tamamlanmış denemezdi. Daha önce Simple Blog … Dahası »