14 Adet Gmail Hızlandırma İpucu

Gmail, Google’ın e-posta servisi ve muhtemelen uzun zamandır siz de kullanıyorsunuz. Gmail, Google Chrome, Mozilla Firefox gibi modern tarayıcılarda sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ancak yavaş bir internet bağlantısında gelen kutusunun yüklenmesi çok fazla zaman alabiliyor.

Uzun süre Gmail kullanmışsanız gelen kutunuzun ağırlaştığını farketmişsinizdir. Bu sorun çok farklı şekillerde çözülebilir. İşte Gmail’i hızlı yüklemenize yardım edecek 14 Adet Gmail Hızlandırma İpucu:

gmail hizlandirma

Bu sayfada yer alan ipuçları Gmail web sitesini hızlandırma ile alakalıdır. Gmail platform uygulamaları hakkında bilgi içermemektedir. Anlatılanlar Gmail açılışı hızını ve/veya sayfa içi gezinme hızını artırmak için geçerlidir.

Ayarlar sayfasını açmak için sağ üst taraftaki dişli çark simgesini () tıklayın ve Ayarlar’ı seçin.

Sohbeti Kapatın

Google Talk/Hangouts, Gmail’e giriş yaptığınızda sayfanın sol alt kısmında çalışır. Sohbet bölümünü Ayarlar sayfasından Sohbet sekmesinden kapatabilirsiniz. Sohbet için Hangouts Chrome eklentisini ya da Google Plus sayfasında üst menünün sağındaki Hangouts ikonuna tıklayarak Hangouts’u kullanabilirsiniz.

Uygulamaları ve Web Sitelerini Kaldırın

Google hesabınızı kullanmasına izin verdiğiniz bazı uygulamalar Gmail verilerini de kullanıyor olabilir. İzin verilen uygulamalar listesinde kullanmadığınız bir çok uygulama olabilir. Hesap İzinleri sayfasına gidin, kullanmadığınız uygulama ve web sitelerini erişimlerini iptal edin.

Tarayıcı Kontrolünü Kapatın

Gmail daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için yüklenirken tarayıcı uyumluluğunu kontrol eder. Ama bazen bu kontrol kazandırması gerektiği zamandan daha fazlasını kaybettirebilir. Bu özelliği, Gmail’e giriş adresinizin sonunda ?nocheckbrowser kullanarak kapatabilirsiniz.

Filtreleri Silin

Gmail filtreleri kullanarak mesajlarınızı yönetmek güçlü bir yol olabilir, ama zamanla klasörler arası gezine hantallaşabilir. Ayarlar sayfasındaki Filtreler sekmesinden filtrelerinizi silebilir ya da düzenleyebilirsiniz.

Varsayılan Tema Kullanın

gmail-temalar

Şüphesiz temalar Gmail’i kişiselleştirmek için harika bir araç ancak özel temalar için verilerin yüklenmesi ayrıca zaman alacaktır. Özel bir tema kullanmak yerine varsayılan “Açık” temayı kullanın. Tema değişikliğini Ayarlar sayfasındaki Temalar sekmesinden yapabilirsiniz.

Maksimum Sayfa Boyutunu Düşürün

gmail-sayfa-boyutu

Gmail varsayılan olarak sayfa başına 50 e-posta yükler. Sayfa başına gösterilen ileti dizisini ve kişi sayısını düşürerek –10 ya da 25 e-posta, 50 ya da 100 kişi- sayfa yüklenmesini hızlandırabilirsiniz. Maksimum sayfa boyutunu Ayarlar giriş sayfasından değiştirebilirsiniz.

Varsayılan Gelen Kutusu Görünümünü Kullanın

Eğer öncelikli Gelen Kutusu türü kullanıyorsunuz e-postalarınızın önceliğine göre yeniden gözden geçirilir. E-postalarınızın önemli, okunmamış, yıldızlı, öncelikli durumu kontrol edilirken daha fazla zaman harcanır. Varsayılan Gelen Kutusu türünü kullanarak bu zamanı düşürebilirsiniz. Gelen Kutusu türünü değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki Gelen Kutusu bölümünü kullanabilirsiniz.

Bu Konuda Sen Ne Düşünüyorsun?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.