Simple Blog [HTML5 + CSS3]

Bir süre önce, çeşitli amaçlarla tamamladığım ya da yarım bıraktığım işleri toparlayıp paylaşmaya başlama kararı aldım. Bu o paylaşımlardan birincisi diyebilirim.

Bagus Fikri, fikristudio.com’da Free Simple Blog PSD Template başlığı altında bir PSD paylaşmıştı. Şu sıralar siteye erişilemiyor. Ancak behance.net üzerinde tasarımı görüntüleyebilirsiniz ya da PSD olarak (HTML değil) direkt olarak indirebilirsiniz.


 

Tasarım

Üzerinde fazla çalışma imkanım olmadığı için bu PSD to HTML çevirisini responsive olarak yapmadım. O zamanlar biraz da üşendim açıkcası, iki sene kadar önce… Siz tabiki üzerinde düzenlemeler yapmak ya da bir şeyler eklemek konusunda özgürsünüz.

Font

Rockwell bildiğim kadarıyla ücretsiz olmayan bir font. O yüzden ben onun yerine Ubuntu Mono kullandım. Varsayılan olarak fontu Google Fonts’dan çağırıyor ama head etiketi arasındanki ve style.css başındaki ilgili satırları değiştirerek /font dizini içindeki dosyaları kullanabilirsiniz. Yok ben ille de Rockwell kullanacağım diyorsanız fonts.com/font/monotype/rockwell adresinden satın alın. İlgili CSS satırlarını değiştirirseniz Rockwell’e geçersiniz ama font boyutu ve diğer bazı şeylerin sorun çıkarmayacağı garantisini veremem.

CSS

Tam genişlik kullanmak yerine dar bir görünüm istiyorsanız .wrapper genişliğini 1200px olarak ayarlayabilirsiniz.  styles.css dosyasında 84. ve 85. satır…

Resimler

Lisans

Free Simple Blog PSD Template Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0 Unported License altında lisanslanmıştır.

Bu HTML şablonu Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0 Unported License altında lisanslanmıştır.

Logo (Bagus Fikri’s Branding and MascotCreative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License altında lisanslanmıştır. Logo konusunda dikkatli olun; kendi logonuzu kullanın.

Anasayfa demoYazı içi demo –  İndir

Bu Konuda Sen Ne Düşünüyorsun?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.